LASEROWE USUWANIE RUMIENIA


KTO WYKONUJE

ZABIEG?

 

Zabieg wykonuje kosmetolog.

ILE TRWA

ZABIEG ?

 

Czas zabiegu zależy od wybranej partii ciała.

Zazwyczaj to od 20 do 60 min.


CZY ZABIEG JEST

BOLESNY ?

 

Znieczulamu specjalnym kremem.

CZY ZABIEG WYMAGA REKONWALESCENCJI ?

 

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji.

RUMIEŃ - CO TO JEST ?


Rumień jest miejscowym zaczerwienieniem skóry powstającym na skutek intensywnego i nagłego rozszerzenia naczyń krwionośnych. Powodów tego typu zmian dermatologicznych jest wiele. Do najczęstszych przyczyn powstawania rumienia zalicza się:

·    przyjmowanie leków (preparaty przeciwdrgawkowe, sulfonamidy, salicylany, antybiotyki, ibuprofen, tetracykliny),

·    zakażenia wirusowe lub bakteryjne,

·    stan zapalny,

·    substancje chemiczne,

·    silne emocje lub stres.

·    Trądzik różowaty

 

Objawy pojawiają się cyklicznie, co dla tego schorzenia skóry jest cechą charakterystyczną. Rumień na policzkach może wskazywać na schorzenia o podłożu hormonalnym, a szczególnie często pojawia się w stanach przeziębienia lub grypy. Na wystąpienie rumienia najbardziej narażone są skóry wrażliwe. Objawy mogą nasilać się przy nagłych zmianach temperatur (gdy wchodzimy zimą z dworu do ciepłego pomieszczenia), przy nieodpowiedniej diecie (kawa, mocna herbata, czekolada, czerwone wino, bardzo gorące i pikantne potrawy) czy nieprawidłowej pielęgnacji skóry (np. przy wycieraniu twarzy szorstkim ręcznikiem), a nawet po wysiłku fizycznym.

 

RUMIEŃ - USUWANIE LASEREM


Rumień jest chorobą skóry trudną do wyleczenia. Do najskuteczniejszych metod usuwania dolegliwości należą zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej, należy jednak pamiętać, że w celu podtrzymania i wydłużenia efektu trzeba zwrócić szczególną uwagę na odpowiednią pielęgnację domową.

 

Laserowe leczenie rumienia opiera się na innowacyjnej technologii, która jest całkowicie bezpieczna i nieinwazyjna. Laser Alma Harmony XL DYE VL działa na zasadzie termicznego uszkodzenia komórek z nadmiarem barwnika, poprzez oddziaływanie wiązki o wysokiej energii. Następnie zniszczone komórki zostają naturalnie wydalone z organizmu. Odpowiednia długość światła sprawia, że energia dostarczana jest selektywnie i trafia wprost do cząstek odpowiedzialnych za absorpcje promieniowania, czyli w przypadku skóry, do hemoglobiny i melaniny. Skóra zostaje naświetlona wąskopasmowym światłem, które wnika do jej wewnętrznych warstw, bez naruszania powierzchni naskórka. Dlatego po zabiegu czas rekonwalescencji nie jest potrzebny. Technologia DYE VL łączy właściwości terapii laserowej ze światłem IPL, czego rezultatem jest połączenie krótkiego czasu ekspozycji, z wysoką energią impulsu. Efektem zabiegu jest ujędrniona skóra o znacznie zredukowanym rumieniu, naczynkach i przebarwieniach.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGÓW LASEROWYCH


Idealny zabieg powinien mieć dwie cechy: ma być skuteczny i bezpieczny. Skuteczność gwarantuje nam oczywiście innowacyjność urządzenia, natomiast o bezpieczeństwo dba specjalista wykonujący zabieg, ale przede wszystkim sam pacjent. Dlatego tak kluczowe jest przygotowanie się do zabiegu laserem. Jak to zrobić?

 

·    Tydzień przed zabiegiem nie wykonywać peelingów mechanicznych, a dwa tygodnie przed – peelingów kwasowych;

·    Minimum tydzień przed zabiegiem odstawić wszelkie leki (np. furagina), zioła (np. skrzyp, nagietek, dziurawiec, pokrzywa, bratek itp.) i witaminy (A, E, C) światłoczułe;

·    Nie opalać skóry miesiąc przed zabiegiem;

·    Na dwa tygodnie przed zabiegiem używać kremów z filtrem SPF 50;

·    Powiedzieć osobie wykonującej zabieg o wszystkich przyjmowanych lekach i preparatach.

Zabiegi laserowe oprócz leczenia rumienia, stosuje się również w przypadku wielu innych dolegliwości i defektów kosmetycznych. Wskazaniami do wykonania zabiegów laserowych są min.:

·    skóra z występującymi przebarwieniami,

·    pierwsze oznaki starzenia się skóry (niewielkie zmarszczki mimiczne, bruzdy),

·    skóra zmęczona - szara, ziemista z utratą kolorytu,

·    nadmiernie rozszerzone naczynka,

·    występujące skórne zmiany naczyniowe (naczyniaki, trądzik różowaty, pajączki, znamiona rubinowe),

·    zmiany o charakterze pigmentacyjnym (piegi, hiperpigmentacja, zaburzenia pigmentacyjne, plamy soczewicowate, ostuda).

 

Należy pamiętać, że zabiegi laserowe są najbardziej skuteczne, kiedy wykonujemy je w serii. W przypadku zmian naczyniowych zaleca się wykonanie 3 zabiegów, natomiast w przypadku zmian pigmentacyjnych 5 – w odstępach 4 tygodni. Ilość zabiegów dobieramy indywidualnie podczas konsultacji, w zależności od rodzaju i nasilenia zmian.

 

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGÓW LASERWOYCH?


Do przeciwwskazań zabiegów laserowych należą:

·     ciąża, laktacja,

·     przyjmowanie leków fotouczulających,

·     infekcje skórne i podrażnienia,

·     opalona skóra (opalenizna nabyta w ciągu 2 tygodni przed zabiegiem),

·     łuszczyca,

·     bielactwo,

·     atopowe zapalenie skóry,

·     antybiotykoterapia na 1 miesiąc przed zabiegiem,

·     epilepsja,

·     niska krzepliwość krwi,

·     bliznowce w obszarze leczenia lub skłonność do ich powstawania,

·     choroby nowotworowe.

 

Rumień na twarzy. Zdjęcie poglądowe.

 

Zastanawiasz się nad zabiegiem?

Umów się na konsultację lub skontaktuj się z nami !

Rumień na twarzy. Zdjęcie pogladowe.

 

Zastanawiasz się nad zabiegiem?

Umów się na konsultację lub skontaktuj się z nami !

WSKAZANIA - PO ZABIEGU LASEREM


Pielęgnacja pozabiegowa.

 

Obszar skóry, który został poddany zabiegowi, jest wrażliwy i nieznacznie podrażniony. Z tego względu wskazane jest unikanie ekspozycji na promieniowanie słoneczne i stosowanie preparatów o działaniu łagodzącym i nawilżającym. Jeśli chodzi o rumień na twarzy, konieczne jest stosowanie kremów z filtrem UVA/UVB o SPF 50, codziennie przez minimum 1 miesiąc. Warto ze szczególną ostrożnością podejść do pielęgnacji, co oznacza czasową rezygnację ze stosowania peelingów mechanicznych czy preparatów złuszczających, które mogłyby dodatkowo podrażnić skórę. Twarz należy myć łagodzącymi produktami nie zawierającymi alkoholu, a następnie delikatnie ją osuszyć. Powinno się także unikać gorących kąpieli oraz saun.

 

Skóra po zabiegu może być delikatnie opuchnięta, szczególnie w okolicy oczu – warto wtedy wykonać delikatny drenaż limfatyczny lub robić zimne okłady. Dodatkowo, większe zmiany naczyniowe mogą zrobić się fioletowe, a ewentualne zmiany pigmentacyjne – ciemnobrązowe. Dopiero po czasie skóra oczyszcza się, a koloryt staje się bardziej jednolity. Powyższe objawy są zupełnie normalne, jest to fizjologiczna reakcja skóry na światło, która może utrzymywać się około tygodnia. Jednak podczas zabiegu nie jest przerywana ciągłość naskórka, dlatego można niemal od razu wykonać makijaż, czy nałożyć ulubiony krem i nie rezygnować z weekendowych wyjść czy spotkań ze znajomymi.

SKUTECZNOSĆ LECZENIA LASEREM


Laserowe usuwanie rumienia to obecnie najskuteczniejsza metoda walki z tym uciążliwym schorzeniem. Działanie lasera jest ukierunkowane na likwidację zmian o podłożu naczyniowym w sposób całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny. Usuwane zostają rozszerzone naczynka oraz przebarwienia. Koloryt znacznie się poprawia, a skóra ulega ujędrnieniu. Ponadto drobne zmarszczki ulegają spłyceniu. Rezultaty są widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak na całkowity, satysfakcjonujący efekt potrzebne jest wykonanie serii powtórzeń, które zalecił specjalista podczas konsultacji.

USUWANIE RUMIENIA LASEREM - CENA


LASER Harmony XL PRO głowica Dye-VL

• Wiotkość skóry (fotostarzenie się)
• Łagodne zmiany naczyniowe
• Przebarwienia
• Naczyniaki płaskie
• Trądzik różowaty

Konsultacja

0 zł

Na szablonie

90 zł

Warga górna

99 - 149 zł

Nos

99 - 199 zł

Czoło

199 - 299 zł

Policzki

199 - 299 zł

Szyja

199 - 299 zł

Dłonie

199 - 299 zł

Dekolt

299 - 349 zł

Cała twarz

399 - 599 zł

Ceny innych partii ciała ustalamy indywidualnie


Zabieg ten łączy w sobie zalety peelingu, mikrodermabrazji i maseczki regenerującej. Można łączyć go z innymi np. z klasyczną mikrodermabrazją diamentową. INNOFACIAL oferuje szybką i wysoką ...


Peelingi medyczne używane są w leczeniu m.in. powierzchownych przebarwień, trądziku, rogowaceń słonecznych, brodawkach łojotokowych oraz przy odmładzaniu skóry. Peeling medyczny ...


Czy wiesz, że najnowszy, najmocniejszy, najszybszy, bezbolesny laser diodowy do całorocznego usuwania zbędnego owłosienia znajdziesz w NL Clinic ?

Zapomnij o goleniu i woskowaniu!


Zastanawiasz się nad odpowiednim zabiegiem?

Umów się na konsultację lub skontaktuj się z nami w dowolny sposób i

wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej!