MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

JAK POZBYĆ SIĘ TRĄDZIKU?


KTO WYKONUJE

ZABIEG?

 

Zabieg wykonuje kosmetolog.

ILE TRWA

ZABIEG ?

 

Czas zabiegu zależy od wybranej partii ciała.

Zazwyczaj to od 20 do 30 min.

 

CZY ZABIEG JEST

BOLESNY ?

 

Nie wymaga znieczulenia.

CZY ZABIEG WYMAGA REKONWALESCENCJI ?

 

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji.

Problem trądziku jest coraz bardziej powszechny nie tylko u ludzi młodych (trądzik młodzieńczy) – coraz częściej pojawia się również wśród dorosłych, zarówno kobiet, jak i mężczyzn w przedziale wiekowym 18-30 lat. Przewlekły stres, wahania hormonalne, nieprawidłowa dieta czy skutki uboczne przyjmowanych leków – to wszystko może pogorszyć stan naszej skóry. Powoduje powstawanie zmian ropnych, grudkowych czy zaskórnikowych, nie tylko w obrębie skóry twarzy, ale często też na szyi, dekolcie czy plecach.

 

Długotrwały, nieleczony bądź nieprawidłowo leczony trądzik może zostawiać po sobie trwałe zmiany w postaci utrwalonego rumienia, blizn, mocno rozszerzonych porów czy nawet przebarwień pozapalnych. Nie każdy wie, że skóra jest największym narządem w naszym organizmie, pełni wiele bardzo ważnych funkcji – jedną z nich jest ochrona przed drobnoustrojami. Dlatego warto okazać jej szczególną troskę i zadbać o jej prawidłowe funkcjonowanie.


Wszystkie te nieestetyczne zmiany, zarówno trądzikowe, jak i potrądzikowe, powodują, że czujemy się mniej atrakcyjni, często cierpią na tym również kontakty towarzyskie. Dlatego warto zadbać o swoją skórę i oddać się w ręce profesjonalistów w celu wyleczenia trądziku i redukcji zmian potrądzikowych, co na pewno korzystnie wpłynie na nasze samopoczucie i poprawi komfort naszego życia. Jak pozbyć się trądziku ?


Jest wiele metod leczenia trądziku – od dermatologicznych preparatów stosowanych miejscowo, przez terapie kwasowe, po doustne terapie hormonalne czy antybiotykowe. Proponowaną przez nas, najmniej inwazyjną dla organizmu, niewymagającą rekonwalescencji, jest laserowa metoda leczenia aktywnych zmian trądzikowych. Fototerapia laserem MeDioStar MONOLITH, jest bezpieczna, skuteczna, a sam zabieg, w zależności od okolicy, trwa od kilku do kilkunastu minut.

 

Terapia światłem lasera stanowi dobrą alternatywną opcję terapii antybiotykowych. Podobnie jak przy depilacji laserowej, promieniowanie podczerwone lasera wnika w głąb skóry. Zabieg ten powoduje zniszczenie bakterii, które są uważane za miejscowe przyczyny trądziku. Światło niszczy bakterie żyjące w skórze i powoduje trądzik oraz prowadzi do obkurczenia gruczołów łojowych. Stan skóry poprawia się po ukończonej serii zabiegów.

 

LASEROWE USUWANIE TRĄDZIKU - WSKAZANIA


Jakie są wskazania do zabiegu?

 

- Trądzik młodzieńczy,
- Trądzik dorosłych,
- Trądzik pospolity,
- Zmiany ropne, grudkowe, krostkowe lub zaskórnikowe,
- Cysty,
- Również zmiany występujące na innym obszarze niż twarz – na klatce piersiowej czy plecach.

  • Jak pozbyć się trądziku - zabieg laserowy Katowice 3.jpg
  • Jak pozbyć się trądziku - zabieg laserowy Katowice 2.jpg
  • Jak pozbyć się trądziku - zabieg laserowy Katowice.jpg

LASER NA TRĄDZIK


Jak przygotować się do pierwszej wizyty?


Przede wszystkim należy zrobić listę przyjmowanych preparatów, leków, stosowanych kremów czy maści. Na tej podstawie wykluczamy część przeciwwskazań do zabiegu. Nie należy również opalać się, odwiedzać solarium i stosować samoopalacza na 4 tygodnie przed zabiegiem oraz w dniu zabiegu używać na skórę produktów zawierających drobinki odbijające światło, takich jak błyszczące cienie do powiek, rozświetlacz, balsam z drobinkami. Bardzo ważne jest również poinformowanie nas o wszelkich zaleceniach lekarskich dotyczących leczenia zmian trądzikowych, czasem również wykonanie badań z krwi w celu ustalenia dokładnej przyczyny choroby.


Jak wygląda zabieg?


Jest praktycznie bezbolesny, trwa od kilku do kilkunastu minut. Działanie lasera MedioStar MONOLITH polega na wychwyceniu i zniszczeniu  beztlenowych bakterii Cutibacterium acnes (do niedawna znanych jako Propionibacterium acnes) obecnych w skórze, które są główną przyczyną powstawania zmian trądzikowych.


Ile zabiegów należy wykonać?


W celu uzyskania zadowalających i trwałych efektów, należy wykonać serię składającą się z 5 - 15 zabiegów, z czego pierwsze 6 należy wykonać w odstępach 72 godzin, kolejne 1-2 w tygodniu. Ostateczna liczba zabiegów zależna jest od nasilenia problemu.


Jak dbać o skórę zaraz po zabiegu?


Zabieg laserem MeDioStar MONOLITH nie wymaga rekonwalescencji. Zaleca się jedynie stosowanie łagodnych, nieobciążających preparatów, ewentualnie takich, które dodatkowo będą regulowały pracę gruczołów łojowych, jednocześnie nie przesuszając skóry. Dlatego zabronione jest używanie produktów opartych na alkoholu czy też mocno drażniących substancjach, takich kwasy owocowe, witamina C czy retinol. Niewskazane są również ciężkie kremy na bazie parafiny, olejów czy wosków – działają mocno komedogennie („zapychają” ujścia gruczołów łojowych), co może nasilać zmiany trądzikowe.


Przypomnienie! Cutibacterium acnes to bakteria rozwijająca się w środowisku beztlenowym. Zablokowane ujścia gruczołów łojowych oraz odcięcie dopływu tlenu, to doskonałe warunki do namnażania się drobnoustroju.

LECZENIE ZMIAN POTRĄDZIKOWYCH


Co ze zmianami potrądzikowymi?


Ciężki i przewlekły przebieg trądziku wpływa niekorzystnie na strukturę i koloryt skóry. Może powodować powstawanie blizn, zrostów, pojawianie się przebarwień czy trwałego rumienia. Dlatego w takiej sytuacji zaleca się, aby laserowe usuwanie zmian trądzikowych przebiegało dwuetapowo – pierwszy, to oczywiście seria zabiegów przy użyciu lasera MeDioStar MONOLITH, które gwarantują nam skuteczne usunięcie aktywnych zmian trądzikowych, zmniejszenie łojotoku i aktywności bakterii Cutibacterium acnes w skórze oraz wyciszenie stanu zapalnego. Drugo etap natomiast, to walka ze skutkami trądziku. Najpierw należy zredukować i wypłycić blizny – tu nieoceniony jest zabieg laserem frakcyjnym, peelingi chemiczne, mikrodermabrazja, terapia osoczem, które rewelacyjnie działają na przebudowanie nawet najgłębszych warstw skóry, stymuluje fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych, co skutecznie wypłyca blizny i wyrównuje powierzchnię skóry. Ostatni polecany w tym przypadku zabieg, to RF. Za jego pomocą podgrzanie tkanki prowadzi do obkurczenia włókien kolagenowych, co daje nam wyraźnie widoczne napięcie i ujędrnienie skóry.


Ważne! Rodzaj terapii, ilość zabiegów w serii oraz parametry pracy urządzenia dobierane są indywidualnie

pod kątem natężenia zmian oraz rodzaju i grubości

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU LASEROWEGO USUWANIA TRĄDZIKU


Kiedy nie należy wykonywać zabiegu?


Przeciwwskazania:


➢ okres ciąży i karmienia piersią,
➢ mowotwory do 5 lat od momentu całkowitego wyleczenia,
➢ padaczka – emitowane światło może spowodować atak padaczkowy,
➢ trądzik różowaty – powstaje na podłożu zmian naczyniowych,
➢ świeża lub mocno utrwalona opalenizna w miejscu zabiegowym – do 4 tygodni po ostatniej ekspozycji na słońce, wizyty w solarium, użyciu samoopalacza,
➢ przyjmowanie leków, ziół i suplementów diety o właściwościach światłouczulających – do tej grupy zaliczamy antybiotyki, niektóre antydepresanty, leki przeciwwirusowe, witaminy A, E i C oraz zioła takie jak skrzyp polny, pokrzywa zwyczajna, nagietek, dziurawiec, rumianek, bratek – zarówno w formie tabletek jak i naparów,
➢ aktywne zmiany zapalne wirusowe (np. opryszczka) lub o podłożu innym niż trądzikoym,
➢ niedawno przebyte operacje i zabiegi chirurgiczne oraz te z zakresu medycyny estetycznej,
➢ rozrusznik serca,
➢ terapia retinoidami (pochodne witaminy A),


Ważne! Kwalifikacja do zabiegu odbywa się podczas pierwszej wizyty, która obejmuje wywiad medyczny przeprowadzony ze specjalistą wykonującym zabieg.

LASEROWE USUWANIE TRĄDZIKU - CENA


ZABIEGI NA TRĄDZIK LASEREM MEDIOSTAR MONOLITH

Konsultacja

0 zł

Twarz

300 zł

Twarz - pakiet 5 zabiegów

1000 zł

Dekolt

300 zł

Dekolt - pakiet 5 zabiegów

1000 zł

Twarz + szyja + dekolt

590 zł

Twarz + szyja + dekolt - pakiet 5 zabiegów

1800 zł

Plecy

300 zł

Plecy - pakiet 5 zabiegów

1000 zł

Ceny innych partii ciała ustalamy indywidualnie w zależności od ilości impulsów.


POLECANE ZABIEGI KOSMETYCZNE


Zabieg ten łączy w sobie zalety peelingu, mikrodermabrazji i maseczki regenerującej. Można łączyć go z innymi np. z klasyczną mikrodermabrazją diamentową. INNOFACIAL oferuje szybką i wysoką ...

Mikrodermabrazja metoda mechanicznego złuszczania naskórka.Ogromną zaletą mikrodermabrazji jest fakt, że jest to zabieg bezbolesny i prosty w wykonaniu. Porównując mikrodermabrazję do ...

Peeling medyczny PRX-T33, to nowatorska metoda chemicznej biorewitalizacji skóry, która łączy w sobie właściwości liftingujące z odmładzającymi, oczyszczającymi i wybielającymi. Unikalne połączenie ...


Zbyt długo zastanawiasz się nad odpowiednim zabiegiem?

Umów się na konsultację on-line lub zadzwoń do nas i

wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej!