MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

EJAL 40 - INNOWACYJNY KWAS HA

KTO WYKONUJE

ZABIEG?

 

Zabieg wykonuje

lekarz medycyny estetycznej

ILE TRWA

ZABIEG ?

 

Pierwszy zabieg trwa 30 min.

CZY ZABIEG JEST

BOLESNY ?

 

Wykonujemy znieczulenie maścią dla komfortu pacjenta.

Nie jest ono konieczne.

CZY ZABIEG WYMAGA REKONWALESCENCJI ?

 

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Może wywołać przejściowy obrzęk, tkliwoś i zaczerwienienie.

Hyaluronic acid - co to jest?

Ta popularna w kosmetologii i medycynie estetycznej substancja jest polisacharydem z grupy glikozaminoglikanów (GAG). Cząsteczka HA zbudowana jest z cząstek kwasu D-glukuronowego i N-acetyloglukozaminy, połączonych wiązaniem glikozydowym. Choć brzmi to skomplikowanie, to bardzo prosta budowa, ale w tj prostocie tkwi ogromna siła - kwas ma różne właściwości fizykochemiczne. Może wiązać duże objętości wody, nadawać roztworom wysoką lepkość, a jego polimery występują w ogromnej liczbie konfiguracji i kształtów.

KWAS HA W SKÓRZE


O HA słyszymy najczęściej w kontekście zabiegów wypełniających czy kosmetyków, ale nie każdy wie, że naturalnie występuje on w ludzkim organizmie. Najwięcej jest go oczywiście w skórze  - tu koncentruje się 50% całkowitej jego zawartości w organizmie. Znajdziemy go też w mazi stawowej, ciele szklistym oka czy w płynach ustrojowych i tkankach. Jak działa? Między innymi wiąże wodę w skórze, zapewnia elastyczność stawom i bierze udział w procesach gojenia.

STARZENIE SIĘ A DEFICYT HA


Jedną z najważniejszych zmian zachodzących wraz z wiekiem w skórze jest spadek poziomu naskórkowego kwasu HA. W efekcie skóra traci zdolność do zatrzymywania i wiązania wody, co negatywnie wpływa na stopień jej nawilżenia. Pojawiają się zmarszczki, spowalniają reakcje enzymatyczne, spadają zdolności regeneracyjne. Co istotne, badania pokazują, że wraz z wiekiem zapotrzebowania na HA w skórze właściwej zwiększa się, a tymczasem jego produkcja spada. Sposobem na rozwiązanie tego problemu mogą być nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej, które iniekcyjnie dostarczają HA w głąb skóry. Takie procedury wykonujemy z naszej klinice medycyny estetycznej w Katowicach.

EJAL 40 - CO TO JEST?


Ejal 40 jest preparatem iniekcyjnym, zawierającym nieusieciowany kwas HA. Jest to produkt biostymulujący i rewitalizujący włoskiej produkcji, którego głównym celem jest przywrócenie skórze jej fizjologicznych funkcji - pobudzenie aktywności fibroblastów, zagęszczenie tkanki oraz stymulacja produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych.

W preparacie zastosowano kwas najnowszej generacji o średniej masie cząsteczkowej 1200-1800 kDa, w stężeniu 40 mg HA na 2 ml preparatu. Co istotne Ejal 40 to kwas HA w czystej postaci - bez żadnych dodatków, co zwiększa skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu. Producent zaleca wprowadzanie preparatu m.in. za pomocą innowacyjnej metody 4 BRP, w której wykonuje się zaledwie 4 wkłucia, co w znacznym stopniu redukuje ryzyko tworzenia się obrzęków oraz zmniejsza do minimum dyskomfort pacjenta - przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej efektywności procedury.

Preparat EJAL 40

SKŁAD PREPARATU EJAL 40:


Czysty nieusieciowany kwas HA w stężeniu 20 mg/1 ml w fizjologicznym, izotonicznym buforze. Kwas jest stabilny, dzięki czemu stopniowo rozpada się w skórze, długo uwalniając krótkie fragmenty łańcucha HA ( co zapewnia długotrwałe efekty). Jedna ampułkostrzykawka zawiera 2 ml preparatu.

JAK DZIAŁA EJAL 40?


Najważniejszym działaniem preparatu jest zdolność do restrukturyzacji i wzmocnienia macierzy zewnątrzkomórkowej (ECM). Efektem jest przywrócenie komórkom skóry możliwości wytwarzania nowych włókien białkowych (kolagenowych i elastynowych), które zostało zaburzone na skutek postępowania procesów starzenia się czy w efekcie uszkodzeń spowodowanych promieniowaniem UV.

Zabieg Ejal 40:

●      pobudza wytwarzanie białek tworzących rusztowanie skóry - kolagenu i elastyny,

●      stymuluje aktywność fibroblastów,

●      przebudowuje macierz pozakomórkową,

●      uzupełnia niedobory kwasu hialuronowego,

 

EJAL 40 PUNKTY PODANIA - PRZEBIEG ZABIEGU


Procedura z zastosowaniem preparatu jest innowacyjna, bo wykonuje się zaledwie 4 wkłucia na opracowywany obszar. Stosuje się tu tzw. 4-punktową technikę biorewitalizacji, która minimalizuje ryzyko powstania zasinień i zapewnia naturalny efekt kuracji. Iniekcyjnie podaje się 0,25 ml preparatu na punkt po każdej stronie twarzy. Zwykle aby uzyskać efekt globalnego odmłodzenia twarzy zaleca się wykonanie 2-3 zabiegów do 2-4 tygodnie. Potem można wykonać kurację przypominającą, np. co 3-4 miesiące (w zależności od potrzeb i stanu skóry).

EJAL 40 EFEKTY


Efekty procedury z zastosowaniem preparatu Ejal 40 są prawie natychmiastowe, a dodatkowo występuje efekt długoterminowej regeneracji skóry (jak po mezoterapii). Dla uzyskania optymalnych rezultatów bio-restrukturyzacji, zabieg można powtarzać 2-3 razy w roku. Wszystko oczywiście zależy od oczekiwań i potrzeb pacjenta oraz kompleksowego beauty planu opracowanego wspólnie z lekarzem medycyny estetycznej.

Skóra po takim zabiegu medycyny estetycznej wygląda młodziej, jest lepiej napięta, silnie nawilżona (efekt wypełnienia) i pełna młodzieńczego blasku. Praktycznie natychmiastowo dostrzegalna jest:

●      poprawa napięcia i elastyczności skóry,

●      odmłodzenie owalu twarzy,

●      zagęszczenie i odmłodzenie skóry,

●      wypełnienie drobnych zmarszczek,

●      nawilżenie i wypełnienie.

 

WSKAZANIA DO ZABIEGU EJAL 40


●      cera przesuszona, odwodniona,

●      przebarwienia i zmarszczki,

●      skóra z uszkodzeniami posłonecznymi,

●      utrata młodzieńczego owalu twarzy,

●      cera wiotka, mało jędrna,

●      skóra wymagająca biostymulującej terapii rewitalizującej,

●      rozstępy.

GŁÓWNE PRZECIWWSKAZANIA DO INIEKCJI EJAL 40:


●      nadwrażliwość na preparaty zawierające kwas HA,

●      ciąża i karmienie piersią,

●      zaburzenia krzepnięcia krwi i przyjmowanie leków rozrzedzających krew,

●      choroby o podłożu autoimmunologicznym,

●      nieustabilizowana cukrzyca,

●      aktywne infekcje wirusowe skóry (w tym opryszczka),

●      choroby bakteryjne i grzybicze skóry,

●      skłonność do tworzenia się keloidów (blizn przerostowych),

●      nowotwory.

EJAL 40 OPINIE


Pacjentki i pacjenci cenią ten zabieg ze względu na błyskawiczne efekty, wysoki poziom bezpieczeństwa oraz bezbolesność procedury. Praktycznie zaraz po wizycie w klinice medycyny estetycznej można wrócić do codziennych aktywności.

EJAL 40 CENA


EJAL 40

Ejal 40

2 ml

600 zł

Ejal 40 - podwójna dawka

2 x 2 ml

 promocja - 1100


POLECANE ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ


Preparat można łączyć jednocześnie z innymi zabiegami medycyny estetycznej, takimi jak iniekcja z toksyny typu A, mezoterapia lub wypełnianie zmarszczek na bazie kwasu HA.
Efekty zabiegu są długotrwałe i subtelne...


Wchłanialne nici PDO , nici rewitalizujące oraz 3D - nici liftingujące, przynoszą spektakularne efekty w eliminacji zmarszczek, podnoszą i liftingują. Aplikacja nici jest praktycznie  bezbolesna,  nie pozostawia ...


Profhilo to unikalny zabieg odmładzający nie tylko skórę, lecz także tkankę podskórną, która zapewnia bezpośrednie rusztowanie dla skóry. Daje efekty, które do tej pory możliwe były do osiągnięcia tylko przy ....Zbyt długo zastanawiasz się nad odpowiednim zabiegiem?

Umów się na konsultację on-line lub zadzwoń do nas i

wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej!