PROBLEM Z CERĄ ....

CERĄ TRĄDZIKOWĄ


Z trądzikiem walczą nie tylko nastolatkowie, ale także osoby dorosłe. Zaczyna się mniej więcej w wieku 12 lat i zdarza się, że utrzymuje się do końca życia. Nie leczony zostawia po sobie przykre pamiątki w postaci blizn, mogą się także pojawić przebarwienia. Dlatego ważne jest, aby jak najszybciej zacząć leczyć tą przypadłość. Jednym ze skutecznych zabiegów jest peeling chemiczny. Leczy oraz usuwa nieprzyjazny trądzik

SKĄD SIĘ BIERZE

TRĄDZIK ?


Trądzik to najbardziej powszechna choroba skóry. Jest przewlekłą chorobą zapalną mieszka włosowo-łojkowego, jego cechy to : plamki, grudki i krostki. Podstawową zmianą jest zaskórnik, nazywany potocznie wągrem.

Powstaje on na skutek zwiększonej produkcji sebum (łoju) w gruczołach łojowych i pod wpływem nadmiernego rogowacenia komórek skóry. Złuszczone komórki zatykają ujścia gruczołów, a narastająca się w nich wydzielina tworzy zaskórniki. Tworzy się idealnie środowisko dla bakterii i stanów zapalnych.
Przyczynami powstania mogą być: stres, zła dieta, podłożenie genetyczne, zaburzenia hormonalne oraz niektóre leki.
Występują dwa rodzaje trądziku : pospolity i różowaty.


•    Pospolity – występuje w wieku młodzieńczym. Na twarzy powstają zaskórniki, grudki, krostki i czasami cysty oraz nacieki zapalne w okolicach łojotokowych. Mogą się pojawić także na klatce piersiowej.

•    Różowaty (rosacea) – występuje w postaci krostek i grudek u obu płci, u osób pomiędzy 30 a 50 rokiem życia, z jasną karnacją i włosami. Towarzyszy mu rumieniec. Zmiany występują głównie na twarzy i zajmują jej centralną część czyli policzki, nos, czoło i podbródek. Objawy zaostrzają się pod wpływem wysokiej i niskiej temperatury, spożywania gorących posiłków, picia alkoholu oraz promieniowania słonecznego.


Postacie zmian trądzikowych:

•    Wczesna – to białe lub czarne zaskórniki, widoczne na twarzy, ramionach i plecach,
•    Średnio nasilona – jej symptomy to wypukłe czerwone grudki lub krostki,
•    Zaawansowana – na skórze są widoczne sinoczerwone guzki wypełnioną ropą.

MEDYCYNA ESTETYCZNA OFERUJE

ZABIEGI ZWALCZAJĄCE TRĄDZIK:1.    Peelingi chemiczne:
•    kwasem salicylowym - oczyszcza pory, usuwa zaskórniki i blizny,
•    kwasem glikolowym – poprawia elastyczność skóry oraz zwęża pory,
•    kwasem azelainowym – działa antyłojtokowo, zmniejsza rogowacenie ujść gruczołów łojowych,
•   kwasem migdałowym – to najdelikatniejszy peeling ale również skuteczny. Działa bakteriostatycznie. Przeznaczony jest głównie dla osób ze skórami, które nie tolerują innych kwasów owocowych.

2.    Mikrodermabrazja - oczyszcza skórę z zaskórników i martwych komórek warstwy rogowej naskórka, poprawia działania leków przeciwtrądzikowych, wygładza małe blizny, rozjaśnia drobne przebarwienia, zwęża pory.

3.    Lasery frakcyjne – mają działanie bakteriobójcze. Zwężają rozszerzone pory, stany zapalane ustępują.


Leczenie trądziku to długotrwały proces, tylko doświadczony specjalista może sobie poradzić z trudnymi i opornymi przypadkami. Dostępne zabiegi pomogą w leczeniu tej przykrej przypadłości. Są one skuteczne oraz bezbolesne. Zaskórniki i blizny zostaną usunięte a pory zwężone. Skóra będzie oczyszczona oraz gładka.