MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

Czy to ostatni dzwonek na laser frakcyjny przed latem?


Zabiegi przebudowujące

Zabiegi przebudowujące – czy to ostatni dzwonek na laser frakcyjny przed latem?

Odpowiadamy: i tak i nie!

Po pierwsze: żegnaj wyjątkowo długa zimo! W końcu dni stają się dłuższe, a nasze ciała i umysły wraz z pojawiającym się ciepłem zaczynają odżywać i nabierać nowej siły i energii. Wiosenne kolory i zapachy budzą w nas pozytywne emocje i myśli o zbliżających się letnich wypadach. Jednak przygotowania do sezonu urlopowego wymagają więcej uwagi niż tylko kupowanie biletów lotniczych i pakowanie walizek. Odpowiednia dieta, regularne ćwiczenia fizyczne, dobór odpowiednich kosmetyków i prawidłowa pielęgnacja skóry, które pomogą nam cieszyć się pięknym wyglądem w trakcie wakacyjnego odpoczynku, a także po powrocie do domu!

Przebudowa i skuteczne odmłodzenie skóry

Niestety, upływ czasu oraz wpływ promieni ultrafioletowych pozostawiają ślady na kondycji naszej skóry. Wraz z upływem lat zauważamy pojawienie się drobnych i płytkich zmarszczek, a następnie głębszych bruzd i linii. Skóra staje się mniej elastyczna i może mieć nierówności, warstwa rogowa ulega niekorzystnemu pogrubieniu, co skutkuje zmianom faktury skóry, zaś skora właściwa starzeje się w wyniku zanikania włókien kolagenowych i naturalnego kwasu hialuronowego.

Z pomocą przychodzą nam zabiegi przebudowujące skórę, w tym laser frakcyjny, dedykowany przede wszystkim osobom z pogarszającą się fakturą skóry. Zmarszczki, blizny potrądzikowe, rozszerzone pory, bruzdy skórne... to tylko niektóre z problemów strukturalnych skóry, które przecież można redukować!

Jaki skóra goi się po laserze frakcyjnym?

Zabiegi przebudowujące skórę, takie jak laser frakcyjny, mezoterapia mikroigłowa i radiofrekwencja mikroigłowa, których mechanizm działania opiera się na uszkodzeniu, wymagają z tego względu kilkudniowego gojenia się skóry. W odpowiedzi na bodziec uszkadzający, skóra reaguje tak pożadanym dla nas kontrolowanym stanem zapalnym- to wtedy uruchamiają się wszystkie procesy stymulujące.

 

Bezpośrednio po zabiegu laserem frakcyjnym skóra może być zaczerwieniona, spuchnięta i podrażniona i jest to normalna reakcja organizmu. Podczas gojenia się skóra może się łuszczyć, swędzieć i być bardzo wrażliwa na słońce. W tym czasie należy unikać ekspozycji na słońce oraz stosować kremy nawilżające i łagodzące skórę.

Czas gojenia się skóry po zabiegu laserowym frakcyjnym zależy od wielu czynników, takich jak intensywność zabiegu, obszar poddany zabiegowi, indywidualne cechy skóry, styl życia i dieta. W zależności od tych czynników czas gojenia może wynosić od 3-7 dni.

Dlaczego latem nie zaleca się zabiegów laserem frakcyjnym?

To najczęściej zadawane przez Was pytanie. Obalamy mity- to nie jest do końca prawda!

Owszem, istnieją lasery o określonych długościach fal, które pokrywaja się z widmem absorpcji przez nasz barwnik skóry- melaninę, uwrażliwiając ją tym samym na działanie promieni słonecznych. Kluczową informacją jest więc to, że laser frakcyjny do nich nie należy!

Niemniej jednak, każde mocniejsze podrażnienie skóry oraz jej uszkodzenie aktywuje procesy regeneracyjne w komórkach skóry, w tym produkcję kolagenu i melaniny, co zwiększa ryzyko powstawania przebarwień po zabiegach. Ponadto, wystawienie skóry na działanie promieniowania słonecznego zwiększa to ryzyko. Dlatego zabiegi laserowe często nie są wykonywane latem, aby uniknąć niepożądanych skutków ubocznych, a ich wykonywanie w okresie chłodniejszym wymaga mimo wszystko fotoprotekcji.

Tak więc sami widzicie! Odpowiednia pora na laser frakcyjny uzależniona jest głównie od możliwości wyegzekwowania od pacjenta odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej, co często w okresie letnim jest niestety niemożliwe.

Dlatego, jeśli chcesz w pełni korzystać z cieplych dni, nie martwiąc się przy tym o ewentualne przebarwienia- to ostatni dzwonek na zabieg laserem frakcyjnym! Jeśli jednak obawiasz się dużego nasłonecznienia- wybierz alternatywy w postaci radiofrekwencji lub mezoterapii mikroigłowej!