MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

Worki i cienie pod oczami – skuteczne sposoby


Worki i cienie pod oczami – skuteczne sposoby

Nieprzespana noc, napięty grafik w pracy i stres powodują, że skóra wygląda na zmęczoną. Worki i cienie pod oczami sprawiają, że na twarzy widoczne jest wyczerpanie, przez co wyglądamy zdecydowanie mniej korzystnie. Cienie i worki pod oczami są coraz częstą przyczyną wizyt w klinice medycyny estetycznej. Jakie są przyczyny worków pod oczami i jak pozbyć się cieni pod oczami?


Worki pod oczami - przyczyny

Worki pod oczami to nic innego, niż opuchlizna zlokalizowana w obrębie dolnych powiek. Wynika ona z zastoju limfy w tkance podskórnej oraz zaburzeń mikrokrążenia w tej okolicy. Oprócz zmęczenia i zarwanych nocy, do możliwych przyczyn powstawania worków pod oczami należą:

●      choroby tarczycy, zaburzenia hormonalne;

●      niektóre choroby układu krążenia;

●      alergie;

●      niektóre choroby nerek.


Należy pamiętać, że tendencja do powstawania worków pod oczami może być spowodowana chorobami ogólnoustrojowymi, dlatego tak ważna jest wizyta u gabinecie lekarskim. Lekarz medycyny estetycznej przed zaproponowaniem leczenia, zbierze z pacjentem dokładny wywiad i wykluczy poważniejsze przyczyny tego defektu estetycznego.

Cienie pod oczami - przyczyny


Dlaczego skóra pod oczami przyjmuje sinawe zabarwienie? Należy mieć świadomość, że skóra w tym miejscu jest wyjątkowo delikatna i cienka. Z wiekiem dodatkowo zanika podściółka tłuszczowa, co pogłębia zmiany, wynikające z prześwitywania naczyń przez delikatną skórę pod oczami. Co więcej, cienie pod oczami mogą mieć podłoże genetyczne - cienka skóra i tendencja do powstawania cieni jest widoczna w kolejnych pokoleniach.

Cienie pod oczami - jakie zabiegi medycyny estetycznej warto wybrać?


Medycyna estetyczna proponuje pacjentom kilka zabiegów, które pomagają pozbyć się cieni i worków pod oczami. Usunięcie cieni pod oczami jest możliwe, dzięki następującym zabiegom:


●      mezoterapia - cienie i worki pod oczami są spowodowane między innymi przez zaburzenia mikrokrążenia, a wykonywane podczas mezoterapii mikronakłucia pozwalają na poprawę metabolizmu i krążenia w obrębie skóry pod oczami;

●      termolifting falami radiowymi - fale radiowe poprawiają krążenie w głębokich warstwach skóry, a co więcej - stymulują produkcję kolagenu, co wzmacnia skórę w okolicy oczu. Sprawia to, że termolifting falami radiowymi jest uznawany za skuteczny zabieg na cienie i worki pod oczami;

●      wypełnienie kwasem HA - ubytki tkankowe pod oczami można wypełnić z użyciem kwasu HA. Preparat można bezpiecznie stosować w okolicach oczu. Substancja ta istotnie zmniejsza prześwitywanie naczyń krwionośnych przez cienką skórę, dzięki czemu cienie stają się mniej widoczne. Zabieg z użyciem kwasu HA poprawia również nawilżenie skóry pod oczami;

●      przeszczep własnego tłuszczu - korekcja cieni pod oczami za pomocą własnego tłuszczu jest bardziej zaawansowanym zabiegiem medycyny estetycznej. Podczas zabiegu wykorzystuje się własny tłuszcz pacjenta, który wstrzykiwany jest pod cienką skórę w okolicy oczu, co niweluje nieestetyczne cienie pod oczami.


Należy pamiętać, że najlepszą profilaktyką dla cieni i worków pod oczami jest zrównoważony tryb życia, odpowiednie nawodnienie organizmu i odpoczynek. Jeśli to nie przynosi oczekiwanych rezultatów, to zdecydowanie warto zasięgnąć pomocy lekarza medycyny estetycznej.