MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

Przekłucie uszu w klinice medycyny estetycznej – dlaczego wybrać Studex 75

Bezpieczne przekłucie uszu u dzieci i dorosłych systemem Studex 75

Przekłucie uszu jest popularnym sposobem na wyrażenie swojego stylu i osobowości za pomocą pięknych kolczyków. Jednak kluczowym elementem tego procesu jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W naszej klinice medycyny estetycznej, oferujemy najwyższą jakość i zaawansowane rozwiązania, a w szczególności system Studex 75, który zapewnia przekłucie uszu na najwyższym poziomie precyzji i higieny. Dziś przyjrzymy się temu systemowi, który jest gwarancją bezpiecznego i komfortowego przekłuwania uszu.

Studex 75: System zapewniający bezpieczeństwo i komfort

Bezpieczeństwo naszych pacjentów jest dla nas najwyższym priorytetem. Dlatego przy przekłuwaniu uszu, szczególnie u dzieci, stosujemy system Studex 75. Jest to zaawansowane urządzenie, które gwarantuje minimalny dyskomfort oraz maksymalne bezpieczeństwo podczas całego procesu. Wykorzystanie sterylnych kolczyków wykonanych z bezpiecznych i hipoalergicznych materiałów zapobiega ryzyku infekcji, co jest niezwykle ważne przy wszelkiego rodzaju zabiegach medycznych.

W naszej klinice medycyny estetycznej stosujemy najwyższe standardy higieny i sterylności. Wszystkie narzędzia i urządzenia, w tym system Studex 75, są dokładnie dezynfekowane przed każdym użyciem, a sterylnie zapakowane kolczyki ze stali chirurgicznej są bezpieczne nawet dla największyh alergików. Dzięki temu nasi pacjenci mogą mieć pełne zaufanie do tego, że przekłucie uszu odbywa się w bezpiecznych i czystych warunkach.

Przekłucie uszu u dzieci: Kiedy i gdzie to zrobić?

Przekłucie uszu u dzieci wymaga wyjątkowej delikatności i cierpliwości. Nasza klinika medycyny estetycznej zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest stworzenie komfortowej atmosfery dla najmłodszych pacjentów. Nasi specjaliści są wykwalifikowanymi profesjonalistami, którzy podejście do dzieci traktują z najwyższą troską i zrozumieniem. Dzięki temu proces przekłuwania uszu staje się przyjemnością, a nie stresującym doświadczeniem.

Pytanie o odpowiedni wiek na przekłucie uszu jest jednym z najczęstszych wśród rodziców. Wielu ekspertów zaleca, aby dzieci miały co najmniej 12 miesięcy przed przekłuciem uszu. W tym okresie dzieci przeważnie zyskują większą zdolność do utrzymywania higieny i gojenia się ran, co jest kluczowe po zabiegu. Jednak ostateczna decyzja zależy od rodziców i specjalisty, którzy wspólnie oceniają gotowość dziecka.

Wybór odpowiedniego momentu na przekłucie uszu u dziecka jest kluczowy dla sukcesu i komfortu zabiegu.

 

Warto poczekać, aż dziecko osiągnie pewne kryteria:

 

Wyraża zainteresowanie: Upewnij się, że Twoje dziecko wyraża zainteresowanie przekłuciem uszu. Skonsultuj z nim tę decyzję i upewnij się, że jest gotowe na ten krok.

 

Współpracuje z procedurami medycznymi: Dziecko powinno być na tyle dojrzałe, aby zrozumieć, że przekłucie uszu jest małym, ale medycznym zabiegiem. Współpraca i zrozumienie pomogą w realizacji procedury.

 

Uniknięcie infekcji: Upewnij się, że Twoje dziecko przeszło okres częstych infekcji ucha. W razie wątpliwości, skonsultuj się z pediatrą.

 

Zdobycie zgody: Jeśli Twoje dziecko ma mniej niż 18 lat, konieczne jest uzyskanie zgody od rodzica lub opiekuna przed zabiegiem.

Przekłucie uszu: Jak zadbać o proces gojenia i uniknąć komplikacji?

Zastosowanie systemu Studex 75 - najwyższa jakość i higiena

W naszej klinice używamy zaawansowanego systemu przekłuwania uszu Studex75. Dzięki temu zapewniamy najwyższą jakość i higienę zabiegu. Nasze kolczyki są pakowane sterylnie, a pistolety do przekłuwania zaprojektowane tak, by minimalizować nacisk na ucho. Dzięki temu proces jest szybki, bezbolesny, bezhukowy  i zdecydowanie bardziej precyzyjny. Wierzymy, że dbałość o szczegóły to klucz do uzyskania perfekcyjnego efektu i minimalizowania ryzyka powikłań.

 

Higieniczne i odpowiednie nawilżanie podczas gojenia

Po przekłuwaniu, prawidłowe nawilżanie i dbanie o higienę są niezwykle istotne. Pamiętaj, aby delikatnie przemywać przekłute uszy specjalnym płynem antyseptycznym co najmniej dwa razy dziennie. Unikaj dotykania uszu brudnymi rękoma, aby uniknąć infekcji. Zadbane, czyste i nawilżone uszy sprzyjają właściwemu gojeniu i minimalizują ryzyko wystąpienia problemów.

 

Unikanie zmiany biżuterii na czas gojenia

Na czas gojenia, unikaj zmieniania biżuterii w przekłutych uszach. Odpowiednio zaprojektowane kolczyki medyczne używane w naszej klinice pozostaną w uszach przez cały okres gojenia (minimum miesiąc). Zbyt wcześnie zmieniona biżuteria może zakłócić proces gojenia i powodować podrażnienia.

 

Monitoring postępu gojenia z ekspertem

Nasz zespół zawsze służy pomocą w przypadku pytań lub niepewności związanych z procesem gojenia. Regularne wizyty kontrolne umożliwiają nam monitorowanie postępu gojenia i zapewniają, że wszystko przebiega prawidłowo. W razie jakichkolwiek problemów lub wątpliwości, nie wahaj się z nami skontaktować!