MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

Blefaroplastyka plazmą - alternatywą dla skalpela ?

Niechirurgiczna plastyka powiek

Blefaroplastyka plazmą - alternatywą dla skalpela?


Klinika medycyny estetycznej, to miejsce, gdzie często zgłaszają się pacjenci z problemem opadających powiek. Blefaroplastyka plazmą to nieinwazyjny zabieg, który pozwala na spektakularny lifting powiek. Zabieg na opadające powieki daje szansę na odzyskanie młodego wyglądu i optyczne powiększenie oka bez konieczności operacji. Na czym polega blefaroplastyka plazmą i jakie są przeciwwskazania do tego zabiegu?


Jak wygląda zabieg na opadające powieki?

Blefaroplastyka plazmą pozwala na modelowanie zarówno górnych, jak i dolnych powiek za pomocą mikrowiązki plazmy, która działa wyłącznie w obrębie naskórka. Wiązka plazmy sprawia, że dochodzi do sublimacji naskórka. Dzięki temu osiąga się efekt tak zwanego odparowania nadmiaru skóry na powiekach. Zabieg na opadające powieki z użyciem plazmy jest zabiegiem bezbolesnym i wymaga tylko znieczulenia miejscowego. Co więcej, podczas tego zabiegu nie dochodzi do krwawienia i uszkodzenia otaczających tkanek.


Blefaroplastyka plazmą - efekty zabiegu

Blefaroplastyka plazmą daje efekty już po pierwszym zabiegu. Sam zabieg trwa około 30 minut, a efekt uniesienia powieki jest widoczny bezpośrednio po nim. Miejsce działania plazmy można ukryć pod makijażem, co sprawia, że pacjenci poddani temu zabiegowi nie są wyłączeni z codziennej aktywności. Po kilku dniach dochodzi do samoistnego odpadnięcia strupków naskórka. Należy pamiętać o unikaniu ekspozycji na promieniowanie słoneczne, które może spowodować wystąpienie przebarwień.


Blefaroplastyka plazmą - wskazania

Należy mieć świadomość, że opadająca powieka to tylko jedno ze wskazań do wykonania blefaroplastyki plazmą. Inne wskazania do wykonania tego zabiegu to:

●      zmarszczki występujące w okolicy ust oraz uszu, zmarszczki palacza;

●      wiotka skóra w okolicy łokci, kolan lub szyi;

●      włókniaki, kurzajki, kępki żółte;

●      redukcja rozstępów i blizn, w tym blizn potrądzikowych.


Blefaroplastyka plazmą jest świetną alternatywą dla chirurgicznej korekcji opadających powiek. Mogą z niej skorzystać osoby, u których operacyjna korekcja jest przeciwwskazana.

Blefaroplastyka plazmą - przeciwwskazania


Niestety, zabieg blefaroplastyki plazmą, mimo swojej niewielkiej inwazyjności, nie może zostać wykonany u każdego pacjenta. Przeciwwskazania do blefaroplastyki plazmą, to przede wszystkim:

●      ciężkie choroby układu krążenia i cukrzyca;

●      choroba nowotworowa;

●      występowanie metalowych implantów w planowanym miejscu zabiegu;

●      ciąża i laktacja;

●      choroby neurologiczne takie, jak padaczka;

●      niektóre choroby oczu, choroby tarczycy.


Należy pamiętać, że ostateczną decyzję o możliwości przeprowadzenia zabiegu podejmuje lekarz medycyny estetycznej, w oparciu o badanie i wywiad przeprowadzony z pacjentem.


Dzięki zabiegowi medycyny estetycznej - blefaroplastyce plazmą, efekty liftingu są możliwe do osiągnięcia bez konieczności używania skalpela, co sprawia, że jest to zabieg cieszący się coraz większą popularnością. Mając problem z opadającymi powiekami, zdecydowanie warto rozważyć jego wykonanie.