Klinika medycyny estetycznej, to miejsce, gdzie często zgłaszają się pacjenci z problemem opadających powiek. Blefaroplastyka plazmą to nieinwazyjny zabieg, który pozwala na spektakularny lifting powiek. Zabieg na opadające powieki daje szansę na odzyskanie młodego wyglądu i optyczne powiększenie oka bez konieczności operacji. Na czym polega blefaroplastyka plazmą i jakie są przeciwwskazania do tego zabiegu?
Blefaroplastyka plazmą pozwala na modelowanie zarówno górnych, jak i dolnych powiek za pomocą mikrowiązki plazmy, która działa wyłącznie w obrębie naskórka. Wiązka plazmy sprawia, że dochodzi do sublimacji naskórka. Dzięki temu osiąga się efekt tak zwanego odparowania nadmiaru skóry na powiekach. Zabieg na opadające powieki z użyciem plazmy jest zabiegiem bezbolesnym i wymaga tylko znieczulenia miejscowego. Co więcej, podczas tego zabiegu nie dochodzi do krwawienia i uszkodzenia otaczających tkanek.
Blefaroplastyka plazmą daje efekty już po pierwszym zabiegu. Sam zabieg trwa około 30 minut, a efekt uniesienia powieki jest widoczny bezpośrednio po nim. Miejsce działania plazmy można ukryć pod makijażem, co sprawia, że pacjenci poddani temu zabiegowi nie są wyłączeni z codziennej aktywności. Po kilku dniach dochodzi do samoistnego odpadnięcia strupków naskórka. Należy pamiętać o unikaniu ekspozycji na promieniowanie słoneczne, które może spowodować wystąpienie przebarwień.
Należy mieć świadomość, że opadająca powieka to tylko jedno ze wskazań do wykonania blefaroplastyki plazmą. Inne wskazania do wykonania tego zabiegu to:
● zmarszczki występujące w okolicy ust oraz uszu, zmarszczki palacza;
● wiotka skóra w okolicy łokci, kolan lub szyi;
● włókniaki, kurzajki, kępki żółte;
● redukcja rozstępów i blizn, w tym blizn potrądzikowych.
Blefaroplastyka plazmą jest świetną alternatywą dla chirurgicznej korekcji opadających powiek. Mogą z niej skorzystać osoby, u których operacyjna korekcja jest przeciwwskazana.
Blefaroplastyka plazmą - przeciwwskazania
Niestety, zabieg blefaroplastyki plazmą, mimo swojej niewielkiej inwazyjności, nie może zostać wykonany u każdego pacjenta. Przeciwwskazania do blefaroplastyki plazmą, to przede wszystkim:
● ciężkie choroby układu krążenia i cukrzyca;
● choroba nowotworowa;
● występowanie metalowych implantów w planowanym miejscu zabiegu;
● ciąża i laktacja;
● choroby neurologiczne takie, jak padaczka;
● niektóre choroby oczu, choroby tarczycy.
Należy pamiętać, że ostateczną decyzję o możliwości przeprowadzenia zabiegu podejmuje lekarz medycyny estetycznej, w oparciu o badanie i wywiad przeprowadzony z pacjentem.
Dzięki zabiegowi medycyny estetycznej - blefaroplastyce plazmą, efekty liftingu są możliwe do osiągnięcia bez konieczności używania skalpela, co sprawia, że jest to zabieg cieszący się coraz większą popularnością. Mając problem z opadającymi powiekami, zdecydowanie warto rozważyć jego wykonanie.
Ostatnie wpisy
Odkryj drogę do piękna razem z nami.
Zadzwoń i dowiedz się więcej - nasz zespół specjalistów jest gotowy,
by odpowiedzieć na każde pytanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.