MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

Makijaż permanentny w pigułce

makijaż permanentny brwi cena

Makijaż permanentny brwi i ust

Współczesne kobiety prowadzące aktywny tryb życia często nie mają wystarczająco dużo czasu, aby w pełni zadbać o siebie. Liczne obowiązki rodzinne i zawodowe nie muszą jednak od razu oznaczać całkowitej rezygnacji z inwestowania we własną urodę. Z pomocą przychodzą bowiem popularne zabiegi kosmetyczne, jak makijaż permanentny, które znacząco ułatwiają codzienne wykonywanie make-upu. Z pewnością zalicza się do nich makijaż permanentny. Na czym dokładnie polega tego typu usługa i dlaczego, warto się na nią zdecydować?

Makijaż permanentny - historia

Makijaż permanentny występujący także pod nazwą makijaż trwały bądź mikropigmentacja to profesjonalny zabieg kosmetyczny, którego zadaniem jest efektywne podkreślenie ust, brwi oraz oczu. Sam proces polega na wprowadzaniu naturalnego barwnika bezpośrednio pod powierzchnię naskórka za pomocą cienkiej igły jednorazowej. W zależności od rodzaju zabiegu, rezultaty mogą utrzymywać się od roku nawet do pięciu lat. 

Pierwsze wzmianki dotyczące trwałego zdobienia twarzy pojawiały się już w 1930 roku. To właśnie wtedy ceniony, angielski tatuażysta George Burchett-Davis zaczął aplikować swoim klientkom pigment uzyskany z roślin. Powstały w ten sposób barwnik skutecznie poprawiał kolor ust czy brwi, dzięki czemu zabieg powoli stawał się coraz popularniejszy i bardziej pożądany, zwłaszcza przez przedstawicielki wyższej klasy. Chociaż kiedyś usługa makijażu permanentnego była dobrem luksusowym, na który mogły sobie pozwolić tylko najzamożniejsze klientki to na szczęście obecnie każda dbająca o siebie kobieta może pokusić się o stałe podkreślenie swoich ust, oczu czy brwi.

Makijaż permanentny zalety i wady

Z pewnością dużą zaletą makijażu permanentnego jest możliwość długotrwałego poprawienia mankamentów urody. Tego typu zabieg doskonale maskuje bowiem wszelkie niedoskonałości, jednocześnie podkreślając największe walory twarzy. Ponadto pozwala zaoszczędzić sporo czasu, jaki należałoby poświęcić na samodzielne wykonywanie  make-upu każdego dnia. Warto też zwrócić uwagę, że makijaż permanentny w porównaniu do tradycyjnego nie rozmazuje się w najmniej oczekiwanych momentach, ani nie spływa pod wpływem ciepła. Dodatkowo pozwala świetnie zatuszować defekty będące wynikiem chorób lub problemów skórnych.

Wadą makijażu permanentnego jest konieczność powtarzania zabiegu po średnio półtora roku do dwóch lat. Z czasem wprowadzony pigment stopniowo zaczyna tracić na intensywności, przez co efekty stają się coraz mniej widoczne. W zależności od rodzaju zabiegu, czas do całkowitego wchłonięcia barwnika przez naskórek wynosi do pięciu lat. 

Makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny brwi przede wszystkim pozwala skutecznie skorygować kształt łuku brwiowego, wyrównać asymetrię, wzmocnić ogólną oprawę oka, a także podkreślić naturalny kolor włosków. Poprzez wykonanie indywidualnego rysunku łuku brwiowego można również optycznie zagęścić brwi lub całkowicie odbudować czy zrekonstruować włosy w przypadku ich braku bądź widocznego deficytu. Dostępne są różne metody trwałego zdobienia brwi, m.in. ombre, powder czy niezwykle modne w ostatnim czasie insta brows. Ostateczny rezultat zabiegu zależy więc od wybranej techniki permanentnego makijażu. 

Makijaż permanentny ust

Głównym zadaniem makijażu permanentnego ust jest nadanie im określonego koloru, a także podkreślenie naturalnego konturu i barwy warg. Decydując się na taki zabieg można więc optycznie i efektywnie powiększyć usta, wyrównać brak symetrii, skorygować dysproporcje, czy unieść opadające kąciki. Taki zabieg kosmetyczny pozwala też wzmocnić naturalny kolor ust lub uzyskać efekt pełniejszych warg (metoda full lipstick). 

Makijaż permanentny gojenie po zabiegu

W trakcie wykonywania makijażu permanentnego dochodzi do tymczasowego uszkodzenia naskórka, przez co mogą wystąpić podrażnienia oraz zaczerwienienia, a w niektórych przypadkach nawet i obrzęk skóry. Takie objawy przeważnie mijają po dwóch dniach, kiedy skóra zaczyna się łuszczyć i pojawiają się strupy. Ważne, aby ich nie zrywać, tylko pozostawić do samoistnego odpadnięcia. W ciągu czternastu dni od przeprowadzenia zabiegu należy szczególnie dbać o właściwą pielęgnację skóry. Powinno się unikać ekspozycji na słońce oraz zrezygnować z wizyt na basenie czy w saunie. Trzeba też odstawić kosmetyki kolorowe oraz wszelkie preparaty powstałe na bazie alkoholu. Dla przyśpieszenia regeneracji naskórka można za to stosować produkty nawilżające zawierające pantenol, alantoinę i witaminę E. Cały proces gojenia po zabiegu makijażu permanentnego nie powinien trwać dłużej, niż miesiąc. 

Makijaż permanentny trwałość

Przez kilka miesięcy od wykonanego zabiegu makijaż permanentny wygląda pięknie oraz naturalnie. Potem zaczyna jednak stopniowo tracić swoją pierwotną intensywność. W zależności od wieku, stanu zdrowia i skóry, a także indywidualnych predyspozycji efekt może więc utrzymywać się od roku do pięciu lat. Należy też zauważyć, że każda z technik wyłuszcza się w innym tempie. Makijaż ust utrzyma się więc nieco dłużej, niż makijaż brwi. Aby podtrzymać odpowiednią intensywność koloru, warto przeprowadzać korektę zabiegu co kilka lat.

Nowe trendy w makijażu

Makijaż permanentny brwi można wykonać na wiele sposobów. Najnowsze trendy skupiają się jednak głównie na technice ombre obejmującej zarówno usta, jak i brwi. W przypadku łuku brwiowego tego typu metoda polega na mocniejszym podkreślaniu końcówki i dolnej linii brwi, przy jednocześnie subtelniejszym zaznaczaniu przodu oraz górnej linii. Miękki przód brwi i mocniej zarysowany ogon został szczególnie doceniony przez gwiazdy show-biznesu i influencerki, które taką technikę stosują nawet przy codziennym makijażu. Z kolei permanentny makijaż ust w stylu ombre pozwala uzyskać modny efekt cieniowania, gdzie środek warg posiada swój naturalny odcień, zaś kontur zostaje nasycony odpowiednim pigmentem, co efektywnie uwypukla usta nadając im bardziej kobiecego kształtu


Makijaż permanentny brwi i ust to niezwykle wygodne rozwiązanie, z którego powinna skorzystać każda aktywna kobieta lubiąca dobrze wyglądać. Taki zabieg nie tylko pomaga skutecznie zatuszować wszelkie mankamenty, ale również okaże się wyjątkowo praktyczny dla osób uprawiających sporty wodne, czy borykających się z widocznymi deficytami po chorobie nowotworowej. Dzięki dużej różnorodności technik oraz form można wykonać precyzyjny make-up dostosowany do indywidualnych wymagań i typu urody każdej przedstawicielki płci pięknej. 

Makijaż permanentny cena

Ceny makijażu permanentnego są bardzo różne. W zależności od renomy lingernistki terminy wizyty mogą również zaskoczyć. Czasem za zbieg u doświadczonego kosmetologa trzeba zapłacić trzykrotność najniższej ceny na rynku i do tego czekać miesiąc lub dłużej. Niestety tak to już jest, że niska cena nie idzie w parze z doświadczeniem i jakością zabiegu.

 

Warto jednak pamiętać, że usunięcie źle wykonanego makijażu permanentnego jest o wiele droższe niż sam zabieg i trwa kilka miesięcy.