MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

Laser frakcyjny CO2: Kiedy najlepiej wykonać ten zabieg?

 

Medycyna estetyczna nieustannie się rozwija, oferując nowoczesne i skuteczne metody poprawy wyglądu skóry. Jednym z najbardziej popularnych zabiegów w tej dziedzinie jest laser frakcyjny CO2. Wiele osób zadaje pytanie:

 

Kiedy najlepiej poddać się temu zabiegowi? Już odpowiadamy!

Kiedy najlepiej wykonać zabieg lasera frakcyjnego?

Laser frakcyjny CO2 to jedno z najbardziej zaawansowanych narzędzi w medycynie estetycznej, które pozwala na głęboką regenerację skóry. Wybór odpowiedniego momentu w roku do przeprowadzenia zabiegu jest kluczowy dla uzyskania optymalnych wyników i minimalizacji ryzyka powikłań.

 

Dlaczego jesień, zima i wczesna wiosna są najlepszym czasem na zabieg? Przede wszystkim dlatego, że skóra po zabiegu staje się bardziej wrażliwa na promieniowanie UV. W miesiącach, kiedy słońce jest mniej intensywne, ryzyko uszkodzenia skóry przez promienie słoneczne jest znacznie mniejsze. Ponadto w chłodniejszych miesiącach łatwiej jest unikać intensywnego nasłonecznienia i stosować odpowiednie ochrony, takie jak kremy z filtrem UV.

Dodatkowo, w okresie jesienno-zimowym wiele osób ogranicza aktywność na świeżym powietrzu, co dodatkowo zmniejsza ryzyko ekspozycji na słońce. To również czas, gdy nasza skóra naturalnie regeneruje się i przygotowuje do wiosennych i letnich miesięcy.

 

Warto również pamiętać, że po zabiegu skóra potrzebuje czasu na pełne gojenie. Planując zabieg w okresie jesienno-zimowym, do lata możemy cieszyć się pełnią efektów i piękną, odmłodzoną skórą.

Czym jest laser frakcyjny CO2?

Laser frakcyjny CO2 to nowoczesna metoda odmładzania skóry, która polega na kontrolowanym uszkodzeniu niewielkich fragmentów skóry. Urządzenie to emituje bardzo krótkie impulsy światła, które penetrują skórę na określoną głębokość. Te impulsy tworzą mikroskopijne kolumny uszkodzeń w skórze, które są otoczone zdrową, nienaruszoną tkanką. Dzięki temu proces gojenia jest przyspieszony, a skóra szybko się regeneruje.

Korzyści płynące z zabiegu laserem frakcyjnym CO2

Stymulacja produkcji kolagenu

Jednym z głównych celów lasera frakcyjnego CO2 jest stymulacja produkcji kolagenu – białka odpowiedzialnego za jędrność i elastyczność skóry. W miarę starzenia się, naturalna produkcja kolagenu w naszym ciele maleje, co prowadzi do utraty jędrności skóry i pojawienia się zmarszczek. Dzięki kontrolowanym uszkodzeniom, które powoduje laser, skóra jest "zachęcana" do produkcji większej ilości kolagenu, co prowadzi do jej odmłodzenia.

 

Redukcja blizn, zmarszczek i niedoskonałości

Laser frakcyjny CO2 jest szczególnie skuteczny w leczeniu blizn, w tym blizn potrądzikowych. Dzięki precyzyjnemu działaniu, laser może docierać do głębszych warstw skóry, gdzie znajdują się blizny, stymulując procesy regeneracji i prowadząc do wyrównania tekstury skóry.

Zmarszczki są naturalnym efektem starzenia się skóry. Spowodowane są utratą elastyczności i jędrności skóry. Laser frakcyjny CO2, poprzez stymulację produkcji kolagenu, pomaga w odmłodzeniu skóry, czyniąc zmarszczki mniej widocznymi i przywracając skórze młodzieńczy wygląd.

Laser frakcyjny CO2 jest również skuteczny w leczeniu innych niedoskonałości skóry, takich jak przebarwienia, rozszerzone pory czy nierówna tekstura skóry. Dzięki precyzyjnemu działaniu, laser może docierać do konkretnych obszarów skóry, zapewniając skuteczne i trwałe rezultaty.

Bezpieczeństwo i precyzja

Co ważne, laser frakcyjny CO2 jest uważany za jedną z najbezpieczniejszych metod odmładzania skóry. Dzięki frakcyjnemu charakterowi zabiegu, ryzyko powikłań jest minimalne, a pacjenci mogą liczyć na szybki powrót do codziennych aktywności.

Czas rekonwalescencji po zabiegu

Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i może pojawić się uczucie pieczenia, podobne do oparzenia słonecznego. Proces gojenia trwa zazwyczaj od kilku dni do dwóch tygodni. Ważne jest, aby unikać bezpośredniego działania promieni słonecznych i stosować kremy z wysokim filtrem UV.

Jak prezentuje się skóra po zabiegu?

Po pełnej rekonwalescencji skóra staje się bardziej jędrna, gładka i promienna. Zmniejsza się widoczność blizn, rozszerzonych porów oraz innych niedoskonałości. Dzięki stymulacji produkcji kolagenu skóra zagęszcza się, a także obkurcza, niwelując wiotkość. Ogólny koloryt skóry ulega wyrównaniu.

Wskazania do zabiegu

Laser frakcyjny CO2 jest polecany osobom, które chcą:

  • -Zredukować widoczność blizn, w tym blizn potrądzikowych
  • -Poprawić teksturę i koloryt skóry
  • -Zmniejszyć widoczność zmarszczek i linii mimicznych
  • -Zlikwidować przebarwienia i plamy pigmentacyjne

Podsumowanie

 

Laser frakcyjny CO2 to skuteczny sposób na odmłodzenie skóry i poprawę jej wyglądu.

 

Wybierając odpowiednią porę roku na zabieg, możemy liczyć na szybszą rekonwalescencję i lepsze efekty. Jeśli zastanawiasz się nad tym zabiegiem, NL Clinic Katowice jest miejscem, gdzie profesjonalna kadra pomoże Ci podjąć właściwą decyzję i zadba o Twoją skórę na każdym etapie.