MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

Jak starzeć się harmonijnie i powoli?


Jak dzięki medycynie estetycznej i kosmetologii starzeć się harmonijnie i powoli?

Mnogość oferowanych zabiegów medycyny estetycznej sprawia, że wielu pacjentów czuje się zagubionych. Medycyna estetyczna pozwala osiągnąć spektakularne efekty, jednak nie jest w stanie cofnąć czasu i sprawić, że będziemy wyglądać identycznie, jak przed laty. Jak wybierać zabiegi medycyny estetycznej, by starzeć się harmonijnie i uzyskać naturalny efekt?


Medycyna estetyczna - profilaktyka starzenia

Warto uświadomić sobie, że medycyna estetyczna - to nie tylko wypełniacze i zabiegi mające na celu niwelowanie zmarszczek. Ta gałąź medycyny zajmuje się przede wszystkim profilaktyką przeciwstarzeniową, która ma na celu utrzymanie młodego i naturalnego wyglądu, jak najdłużej.


W celu profilaktyki starzenia, można stosować między innymi stymulatory tkankowe, do których należy osocze bogatopłytkowe, czy hydroksyapatyt wapnia. Preparaty te w sposób naturalny pobudzają procesy regeneracyjne w skórze - stymulują bowiem syntezę kolagenu, czyli białkowego budulca skóry.


W zakres profilaktyki przeciwstarzeniowej wpisują się również zabiegi takie, jak mezoterapia. Efekty tego zabiegu wynikają z dostarczania głębokim warstwom skóry ważnych substancji nawilżających, witamin, a także mikroelementów i aminokwasów. Dzięki mezoterapii skóra jest lepiej odżywiona, co pobudza procesy regeneracyjne, poprawia jędrność i nawilżenie.  


Naturalny efekt zabiegów medycyny estetycznej

Wielu pacjentów kliniki medycyny estetycznej zastanawia się, jak osiągnąć nieprzesadzony wygląd z użyciem zabiegów przeciwzmarszczkowych i zabiegów z zastosowaniem wypełniaczy. Naturalny efekt jest możliwy, dzięki indywidualnemu podejściu do każdego pacjenta i jego oczekiwań. Lekarz medycyny estetycznej podczas pierwszej wizyty w gabinecie ocenia stan skóry pacjenta, zbiera z nim wywiad i wspólnie opracowuje plan działania. Dzięki usystematyzowaniu postępowania, możliwe jest uzyskanie oczekiwanych efektów terapii. Należy pamiętać, że tak, jak w każdej sferze życia, również w medycynie estetycznej - ważny jest umiar.


Całościowe podejście do ciała

Należy mieć świadomość, że harmonijne starzenie się, to nie tylko zabiegi na twarz. Wiele osób zapomina o takich częściach ciała, jak szyja i dekolt. Zabiegi na dekolt i szyję pozwalają poprawić wygląd tych partii ciała, które podobnie, jak twarz - są dobrze widoczne na co dzień. Mezoterapia na szyję i dekolt, to szczególnie polecany zabieg, który daje szansę na przywrócenie jędrności tym partiom ciała. Dobrym pomysłem jest również osocze na szyję i dekolt, a także zastosowanie w tych miejscach peelingów medycznych, odświeżających wygląd skóry.


Medycyna estetyczna, mimo wielu osiągnięć i możliwości - nie powinna być stosowana, jako jedyna forma walki ze starzeniem. Warto pamiętać o na pierwszy rzut oka prostych rzeczach takich, jak aktywność fizyczna, zbilansowana dieta, czy odpowiednia równowaga pomiędzy pracą, a odpoczynkiem. Medycyna estetyczna, w połączeniu ze zdrowym trybem życia jest w stanie zdziałać o wiele więcej.