MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

Skuteczna, bezbolesna depilacja laserowa

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa - skuteczne rozwiązanie

Niechciane owłosienie to częsta przyczyna wizyt w gabinecie medycyny estetycznej. Laserowa depilacja  (epilacja) twarzy, depilacja okolic bikini, czy też depilacja laserowa nóg, to jedne z najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej. Na czym polega ten zabieg? Jakie są najnowsze rozwiązania związane z depilacją laserową?

 

Czym jest depilacja laserowa (epilacja)?

Zabieg depilacji laserowej (profesjonalnie - epilacji) umożliwia pozbycie się niechcianego owłosienia z wykorzystaniem wiązki lasera, która emitowana jest przez specjalne urządzenie laserowe. Wiązka lasera powoduje selektywną fototermolizę barwnika - melaniny, znajdującego się w mieszkach włosowych. Podczas zabiegu epilacji dochodzi do przekształcenia energii świetlnej w energię cieplną, co prowadzi do uszkodzenia komórek reprodukcyjnych i zniszczenia cebulki włosa. Fototermoliza działa wybiórczo na mieszki włosowe, dzięki czemu jest to zabieg bezpieczny.

 

Epilacja laserem 2w1 - na czym polega to nowoczesne rozwiązanie?

Medycyna estetyczna i kosmetologia ciągle intensywnie się rozwijają - również w zakresie depilacji laserowej. Obecnie, coraz częściej stosowane są lasery, zdolne do emitowania dwóch a nawet trzech długości fal. Jedna głowica aparatu zdolna jest do emitowania wiązek o różnych długościach fali, czyli:

●    wiązki o długości 810 nm - ta długość idealnie nadaje się do epilacji jasnych i cienkich włosów jak i ciemniejszych w zależności od długości trwania impulsu;

●     wiązki o długości 940 nm - ta klasyczna długość fali pozwala na głęboką penetrację wiązki w obrębie naczyń i zamykając je uniemożliwiają odżywianie cebulki włosa.

 

Wiązki o długości 755 oraz 1064 nm - te długość stosowane są w przypadku bardzo jasnych włosów oraz ciemnego koloru skóry. Popularne i skuteczne są w innych rejonach świata.

 

Możliwość wykorzystania dwóch najbardziej efektywnych długości fal pozwala na indywidualne podejścia do każdego pacjenta, bez względu na rodzaj włosów i fototyp skóry. Urządzenie laserowe, które posiadamy w Klinice NL CLINIC jest bezpieczne dla osób o ciemnej karnacji i osób ciemnoskórych, u których urządzenia starszego typu powodowały czasami poparzenia. Nasz Laser diodowy  jest więc urządzeniem znacznie bezpieczniejszym niż lasery należące do starszych generacji i pozwala na depilację laserową latem, z wykorzystaniem sskutecznych parametrów.

 

Laser diodowy  - zalety zabiegu

Wielu pacjentów zastanawia się, czy depilacja laserowa boli. Stosowane uprzednio urządzenia nie eliminowały możliwości wystąpienia bólu. Zabieg epilacji z użyciem lasera nowej generacji jest najczęściej oceniany jako bezbolesny lub całkowicie bezbolesny. Poziom odczucia działania lasera jest różny i zależy od koloru włosów, partii ciała i indywidualnego progu bólu. Jest on znacznie bardziej komfortowy od zabiegów wykonywanych najpopularniejszym laserem na rynku. Jest to najnowszy laser diodowy. Posiada największą moc, największy obszar zabiegowy i wiele najnowszych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa. Urządzenie to jest ponadto wyposażone w wysokiej klasy specjalny system chłodzący skórę, co skutecznie eliminuje nieprzyjemne doznania.

 

Jednoczesne korzystanie z dwóch wiązek lasera daje szansę na zadziałanie na wszystkie rodzaje włosów pacjenta w tym samym czasie oraz zamknięcie naczynek wokół mieszków włosowych. To nowoczesne rozwiązanie pozwala na zastosowanie mniejszej liczby powtórzeń zabiegu, co oszczędza nie tylko czas, ale i środki przeznaczone na zabieg epilacji.

 

Depilacja laserem diodowym 2w1 jest znacznie krótsza, niż zabiegi wykonywane na urządzeniach starszego typu. Sprawniejsze wykonanie całej procedury jest możliwe dzięki wielkości głowicy. Nowoczesne urządzenie laserowe pozwala na zaoszczędzenie czasu i istotne skrócenie całej procedury.

 

Depilacja laserowa z zastosowaniem nowoczesnego sprzętu jest znacznie bardziej komfortowym i skutecznym zabiegiem, niż ta z użyciem urządzeń starszej generacji. Warto pomyśleć o depilacji laserowej, dać sobie szansę na odrobinę luksusu i uwolnić się od systematycznej depilacji metodami klasycznymi.