MEDYCYNA ESTETYCZNA KATOWICE

ul. Obroki 68   |  Osiedle Witosa

Odmładzanie - dekolt i szyja


Odmładzanie - dekolt i szyja

Jak skuteczne zadbać o szyję i dekolt?

Wybierając zabiegi odmładzające, zwykle skupiamy się na twarzy, pomijając dwa newralgiczne obszary – szyję i dekolt. To błąd, bo zwykle to one najszybciej się starzeją, ujawniając nasz pesel. Młoda, gładka twarz i zdradzająca wiek szyja? To nie jest dobre połącznie!

Jak starzeje się szyja i dekolt?

Szyja pozbawiona jest mocnego wsparcia - ma bardzo cienką skórę, która opiera się na luźnej tkance łącznej, przez którą przebiegają naczynia krwionośne i limfatyczne. Związany z wiekiem spadek produkcji kolagenu i redukcja podściółki tłuszczowej powodują powstawanie zmarszczek, wiotkość oraz uwydatniają widoczność ścięgien i żył.

Na dekolcie także dochodzi do zmian w strukturze skóry – staje się ona cieńsza, widoczne są na niej zmarszczki oraz przebarwienia posłoneczne i hormonalne.

Warto też wspomnieć o innych, fizjologicznych powodach starzenia się skóry dekoltu i szyi, takich jak zmiany hormonalne, czy przebyte choroby. Nie bez znaczenia jest też styl życia oraz wahania wagi. Zagrożenie pojawia się również z zewnątrz - ok. 70% zmian na szyi i dekolcie powstaje na skutek niekorzystnego działania promieniowania UV.

Najczęstsze problemy skóry szyi i dekoltu

Najczęstsze problemy skóry:

  • -zmarszczki – poprzeczne bruzdy na szyi (tzw. naszyjnik Wenus), pionowe na dekolcie (tzw. „zagniecenia” czy „zagniotki”),
  • -utrata jędrności i wiotkość skóry,
  • -przebarwienia,
  • -nierówna tekstura skóry.

Profesjonale zabiegi na dekolt i szyję

Jeśli chcesz cieszyć się łabędzią szyją i bez obaw nosić głęboki dekolt, skorzystaj z zabiegów odmładzających i ujędrniających. Kliniki medycyny estetycznej proponują szereg skutecznych rozwiązań zabiegowych, opartych o najnowsze preparaty i techniki korekcji. Niechirurgiczny lifting szyi, mezoterapia czy laser? Podczas konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej lub kosmetologiem wybierzesz najlepsze rozwiązanie, które w sposób bezpieczny i skuteczny poprawi wygląd i kondycję skóry. Klinika medycyny estetycznej w Katowicach oferuje nowoczesne i efektywne kuracje anti-aging na szyję i dekolt.

Przykładowe zabiegi rewitalizacji skóry szyi i dekoltu

Szczególnej uwadze polecamy zabiegi frakcyjne, laser i stymulatory tkankowe.

Gładka szyja, piękny dekolt -

efekty zabiegów medycyny estetycznej i kosmetologii:

Gładka szyja, piękny dekolt - efekty zabiegów medycyny estetycznej i kosmetologii:

-zagęszczenie i poprawa struktury skóry

-napięcie skóry i wygładzenie zmarszczek oraz bruzd

-poprawa kolorytu i rozjaśnienie hiperpigmentacji

-wygładzenie i wypełnienie wiotkiej tkanki skórnej

-nawilżenie i dobudowa uszkodzonej bariery lipidowej

Pielęgnacja szyi i dekoltu w domu

Szyja i dekolt są „przedłużeniem” twarzy – i tak należy je traktować podczas pielęgnacji. Należy je dokładnie oczyszczać – najlepiej stosując łagodne preparaty z dodatkiem składników lipidowych. Nie pomijajmy ich przy aplikacji kosmetyków – można stosować te same produkty, co na twarz lub preparaty dobrane specjalnie do specyfiki tych obszarów. Codzienny krótki automasaż uzupełni działanie składników aktywnych i pobudzi tkanki do regeneracji.