Alluzience - płynny botox


Płynny botoks - rewolucja w odmładzaniu

            Medycyna estetyczna rozwija się niezwykle dynamicznie, a na rynku pojawiają się coraz bardziej nowoczesne i bezpieczne rozwiązania. Jednym z nich jest toksyna botulinowa w płynie, która zapewnia szybkie i trwałe (nawet do 6 miesięcy) rezultaty. Odpowiedni dla wegan. Właśnie wprowadziliśmy ten zabieg do oferty NL Clinic.

Toksyna botulinowa w medycynie estetycznej

Substancję tę, zwaną zwyczajowo „botoksem” stosuje się w zabiegach medycyny estetycznej od ponad dwóch dekad. Można więc uznać, że znamy ją i jej możliwości bardzo dobrze. Jeszcze kilkanaście lat temu był to zabieg trudno dostępny, dziś jest jedną z bardziej popularnych i chętnie wybieranych przez specjalistów i klientów procedur, które skutecznie i szybko pozwalają zniwelować zmarszczki mimiczne, powstające na skutek skurczów mięśni twarzy. Można śmiało powiedzieć, że ten skuteczny neuromodulator relaksuje mięśnie twarzy.

Toksynę botulinową podaje się w formie zastrzyku, najczęściej wygładzając za jej pomocą kurze łapki, tzw. lwią zmarszczkę czy poprzeczne linie na czole. Pozwala podnieść łuki brwiowe i okolice ust, a co ciekawe - stosuje się ją także do leczniczego rozluźniania napięć mięśniowych oraz leczenia nadpotliwości.

Co to jest botoks i jak działa

Jest to naturalna neurotoksyna, wytwarzana przez bakterie gatunku Clostridum botulinum. W medycynie estetycznej wykorzystuje się preparaty na bazie botuliny typu A. Jak działa? Blokuje przekazywanie impulsu nerwowego z synapsy do mięśnia, hamując aktywność specyficznego neuroprzekaźnika - acetylocholiny. Mówiąc wprost - uniemożliwia kurczenie się włókien mięśniowych i powoduje ich rozluźnienie. W rezultacie zmarszczki stają się mniej widoczne. Z czasem (po kilku-kilkunastu miesiącach) tworzą się nowe zakończenia nerwowo-mięśniowe, co skutkuje przywróceniem możliwości kurczenia się mięśni. W tym okresie można udać się na kolejną konsultację do lekarza medycyny estetycznej i zaplanować kolejny zabieg.

Botoks w płynie - co to jest?

Do tej pory preparaty z toksyną botulinową przed zastosowaniem wymagały rozcieńczenia. Innowacją w świecie medycznym, którą wprowadziliśmy do naszej kliniki medycyny estetycznej w Katowicach, jest toksyna w postaci płynnej - Alluzience ABO liquid. W tym wypadku płynna toksyna jest zamknięta we fiolce, a zabieg można wykonać błyskawicznie bez przeliczania jednostek i stężeń. Dzięki temu lekarz podający preparat ma gwarancję stałego stężenia i mocy produktu, a efekty iniekcji są powtarzalne. Preparat działa szybko i skutecznie (już dobę od podania), a efekt wygładzenia zmarszczek jest długotrwały i utrzymuje się do 6 miesięcy! Taka forma preparatu zapewnia większą precyzję podczas podawania i optymalne rezultaty dla pacjenta. Co istotne, preparat ten nie zawiera substancji konserwujących, HSA, laktozy ani białka (ludzkiego i zwierzęcego).

Płynny botoks - wskazania

Podczas konsultacji lekarz medycyny estetycznej w NL Clinic dobiera optymalną metodę zabiegową. Wśród wskazań do wykonania płynnego botoksu znajdują się m.in.:

●      zmarszczki w kącikach oczu, tzw. kurze łapki,

●      poziome zmarszczki na czole,

●      poprzeczna bruzda między brwiami, tzw. lwia zmarszczka,

●      nadekspresja u młodszych pacjentów, prowadząca do powstania do licznych zmarszczek mimicznych w młodym wieku.

Alluzience przeciwwskazania  

Jak każdy zabieg medycyny estetycznej botoks w płynie nie może być wykonywany u każdego. W naszej klinice NL Clinic lekarz podczas wywiadu omawia i wyklucza najczęstsze przeciwwskazania. Wśród nich są:

●      ciąża i okres karmienia piersią,

●      nietolerancja składnika aktywnego (toksyny botulinowej),

●      wiek poniżej 18 roku życia,

●      infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze w okolicy iniekcji,

●      stwardnienie boczne zanikowe,

●      zespół Lamberta-Eatona,

●      zaburzenia nerwowo-mięśniowe (wymagana konsultacja),

●      osłabienie lub porażenie mięśni w okolicy zabiegowej,

●      operacje planowane wkrótce w okolicy zabiegowej.

Alluzience opinie i efekty

Pacjenci i pacjentki klinik medycyny estetycznej doceniają efekty kuracji z zastosowaniem „płynnego botoksu”. Efekty widać praktycznie od razu, ale zwykle należy założyć, że uwidaczniają się 24 do 72 godzin po iniekcji. Pełny rezultat zabiegu występuje po 30 dniach. Iniekcje wykonuje się specjalną, cieniutką igłą, aby zminimalizować dyskomfort pacjenta.

Do trzech dób po zabiegu widać już efekty :

●      twarz wygląda na wypoczętą i zrelaksowaną,

●      zmarszczki i linie mimiczne są zdecydowanie mniej widoczne,

●      wyraz twarzy łagodnieje,

●      naturalna mimika jest zachowana.

Przebieg zabiegu płynnym botoksem

Zabieg zawsze wykonuje lekarz po przeprowadzeniu wywiadu zdrowotnego oraz kwalifikacji pacjenta do zabiegu. Sama procedura trwa ok. 10-20 minut, a po jej zakończeniu można od razu wrócić do pracy. Zabieg nie jest bolesny.
Jeśli w kolejnych tygodniach po wstrzyknięciu płynnego botoksu planujesz poddać się innym zabiegom estetycznym lub kosmetycznym, należy skonsultować się z lekarzem i zawsze podczas wywiadu zgłaszać wcześniejsze zastosowanie botoksu.

Toksyna botulinowa - ważne informacje

Popularny botoks jest lekiem, co oznacza, że zabiegi z zastosowaniem toksyny botulinowej powinny być wykonywane przez lekarza. Specjalista przeprowadzi odpowiednią kwalifikację do zabiegu, porozmawia z pacjentem o potencjalnym ryzyku i zareaguje w przypadku działań niepożądanych, które zdarzają się sporadycznie, ale są możliwe. Kluczowa jest doskonała znajomość anatomii twarzy - podczas zabiegu lekarz musi zachować szczególną ostrożność, aby nie wstrzyknąć toksyny do naczynia krwionośnego. To szczególnie istotne, gdy u pacjenta widoczne są asymetrie czy np. opadanie powiek. W naszej klinice medycyny estetycznej na Śląsku zaawansowane procedury medycyny estetycznej wykonują lekarze na poziomie master, dzięki czemu nasi pacjenci otoczeni są najlepszą opieką i mogą czuć się nie tylko pięknie, ale i bezpiecznie.

Jeśli zastanawiasz się nad poddaniem się zabiegom odmładzającym lub korygującym, w tym za pomocą botoksu w płynie, zadzwoń do nas i umów się na bezpłatną konsultację z lekarzem medycyny estetycznej w NL Clinic: 881 202 202.