LIPOLIZA INIEKCYJNA

AQUALYX


KTO WYKONUJE

ZABIEG?

 

Zabieg wykonuje lekarz.

ILE TRWA

ZABIEG ?

 

Zabieg trwa 30 min.

CZY ZABIEG JEST

BOLESNY ?

 

Wykonujemy znieczulenie maścią dla komfortu pacjenta. Jednak nie jest to wymagane.

CZY ZABIEG WYMAGA REKONWALESTENCJI ?

 

Zabieg nie wymaga rekonwalestencji. Wywołuje przejściowy obrzęk, tkliwoś i zaczerwienienie.

Wiele z nas patrząc na swoje odbicie w lustrze nie akceptuje w pełni swojego wyglądu. Liczne miejscowe otłuszczenia w okolicy ramion, brzucha czy ud nie znikają mimo intensywnych ćwiczeń i stosowania diety. Jeszcze do niedawna jedynym rozwiązaniem na pozbycie się niechcianych „fałdek”, było odessanie tłuszczu, tzw. liposukcja. Rozwiązanie bardzo skuteczne, ale inwazyjne, które wyłączało pacjenta z życia codziennego. Dziś każdy pacjent może skorzystać z zabiegó Cavi-Lipo lub zabiegów preparatem Aqualyx.

Aqualyx (roztwór Motolese) – to preparat przeznaczony do szybkiego i skutecznego niszczenia tkanki tłuszczowej. Poprzez iniekcje  wprowadzany jest w ciało, co powoduje rozpad komórek tłuszczowych, które zostają naturalnie wydalone z organizmu. Zabieg z wykorzystaniem tego preparatu często niewłaściwie jest nazywany lipolizą iniekcyjną. Poprawna nazwą to intralipoterapia. Jest łagodną alternatywą dla klasycznej liposukcji.


Intralipoterapia jest techniką iniekcyjnego usuwania tkanki tłuszczowej. To bezinwazyjna metoda redukcji tkanki tłuszczowej. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę preparatu Aqualyx, który powoduje lipolizę (rozpad komórek tłuszczowych). Intralipoterapia służy do korekcji naddatków tłuszczowych w miejscach trudnych. Nie jest to metoda leczenia nadwagi.

HISTORIA

AQUALYX


Pierwszy raz roztwór fosfatydylocholiny zastosowano w latach 90’ w Brazylii. Wykorzystywany  był w zabiegach estetycznych typu redukcji worków tłuszczowych dolnej powieki czy usuwania żółtych kępek i tłuszczaków.
Od samego początku zabiegi z wykorzystanie roztworu fosfatydylocholiny były błędnie nazwane lipolizą iniekcyjną. Uważano, że głównym składnikiem działającym jest fosfatydylocholina, która powoduje zmniejszenie objętości komórki tłuszczowej (proces lipolizy). Tak na prawdę to kompletnie inny czynnik i zupełnie inny proces powodował redukcję tkanki tłuszczowej. W 2002 roku we Włoszech, badania nad tym procesem, rozpoczął zespół lekarzy pod kierownictwem prof. Pasquale Motolese. Odkryli oni, że substancją działającą na tkankę tłuszczową w roztworze fosfatydylocholiny nie jest sama fosfatydylocholina ale deoksycholan sodu – silna substancja, która doprowadza do całkowitego zniszczenia komórek tłuszczowych. W 2007 roku prof. Motolese na podstawie poprzednich badań rozpoczął pracę nad nowym preparatem, który z założenia miał całkowicie redukować komórki tłuszczowe czyli miał wywoływać proces adipocytolizy, a nie jak sądzono lipolizy. Jego dokonania doprowadziły do opracowania nowej techniki iniekcyjnej – intralipoterapii oraz preparatu Aqualyx.

CZYM JEST ?

AQUALYX


To roztwór bez fosfatydylocholiny, w którym jedynymi działającymi na komórkę tłuszczową substancjami są detergenty (typu deoksycholan sodu). Detergent rozpuszcza tłuszcz oraz niszczy błonę komórkową. Aqualyx poprzez iniekcje (specjalnie do tego celu opracowanymi igłami) w tkankę tłuszczową powoduje redukcje komórek tłuszczowych, które następnie transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki. Zabieg przy użyciu preparatu jest bezbolesny (do roztworu dodawane jest znieczulenie)  i mało inwazyjny (1-2 iniekcje). Aqualyx nie jest preparatem odchudzającym. Jego głównym zadaniem jest wymodelowanie ciała.

Aqualyx stosuje się w taki miejscach jak:
•    bawoli karczek (po terapii antyretrowirusowej),
•    brzuch,
•    biodra, bryczesy,
•    fałdy na plecach (poniżej żeber),
•    ginekomastia męska,
•    kończyny górne – w okolicy tricepsu,
•    okolica podpośladkowa,
•    podwójny podbródek oraz modelowanie konturu żuchwy,
•    wewnętrzna strona kolan,
•    wewnętrzna strona ud.

Kto jest najlepszym kandydatem do takiego zabiegu?


Osoby z odpowiednią wagą lub lekką nadwagą, walczące z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu. W szczególności w takich miejscach jak: biodra, bryczesy czy wewnętrzna strona kolan, które jest ciężko samodzielnie zrzucić pomimo wykonywania ćwiczeń, stosowania diet lub tabletek odchudzających.


Aqualyx efekty
Pierwsze rezultaty działania preparatu powinny pojawić się w 2-3 tygodnie po zabiegu, w postaci zmniejszenia obwodu uda, brzucha i ramion.
Aby uzyskać optymalny efekt, należy wykonać serię zabiegów. Kuracja powinna być powtarzany, co 3 tygodnie. Zalecana jest seria 5-7 zabiegów.


Aqualyx a bezpieczeństwo
Jest jedynym na świecie materiałem medycznym zarejestrowanym pod znakiem CE, przeznaczonym do niszczenia miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, wyłącznie iniekcyjną techniką intralipoterapii.
Zabiegi z aqualyx mogą przeprowadzić tylko upoważnieni lekarze, po specjalistycznym przeszkoleniu.

Przeciwwskazania :
•    choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem,
•    choroby tarczycy,
•    ciąża oraz karmienie piersią,
•    cukrzyca,
•    ostre choroby nerek i wątroby,
•    stałe stosowanie leków rozrzedzających krew.

Możliwe objawy uboczne :
•    obrzęk,
•    uczucie dyskomfortu w miejscu podania,
•    siniaki,
•    świąd, pieczenie,
•    zaczerwienienie skóry.


Są to pożądane efekty uboczne świadczące o pozytywnymi działania preparatu. Jest to normalna reakcja organizmu, która ustąpi samoistnie w ciągu kilku dni.


UWAGA! Aqualyx nie jest preparatem odchudzającym !
Pierwsze efekty działania preparatu powinny pojawić się w 2-3 tygodni po zabiegu w postaci zmniejszenia obwodu uda, brzucha, ramion. Zabieg powinien być powtarzany, co 3 tygodnie, zaleca się serię 5-7 zabiegów.